תיעוד הנצחות חללי טרור פרוייקט לזכרו של אסף (בלונדי) צור הי"ד ארץ זוכרת יושביה
לאתר ההנצחה לזכרו של אסף צור (בלונדי)
« להנצחה הקודמת   |   חזרה לדף הקודם   |   להנצחה הבאה »
17/01/2001

מצבה על קברו

מקום פיגוע:

כניסה לרמאללה

יישוב הנצחה:

אשקלון

איזור הנצחה:

דרום ונגב

סוג הנצחה:

בית עלמין

הנח פרח על ההנצחה » קישור למפה

אופיר רחום בן 16, היה פריק מחשבים, הוא הקים אתר באינטרנט והיה גאה בו עד מאד. את רוב זמנו בילה מול המחשב מתחזק ומשדרג את האתר שלו, בו בזמן נכנס לצ'אט ובין כל האנשים שהכיר היתה גם המחבלת, שלימים הביאה למותו האכזרי.
אופיר, הילד המתבגר והנער המקסים שבילה את רוב זמנו במחשב, היה סקרן להכיר ולפגוש את הנערה שמזמינה אותו לביתה, כדי לפתח קשר רגשי וחברי. אולם לקשר זה היתה מטרה אחת ויחידה מצד הרוצחת ושולחיה.
ביום רביעי השבעה עשר לינואר 2001 יצא אופיר כמדי בוקר לבית הספר עם התיק וארוחת הבוקר, כשפניו להרפתקת נעורים. הוא קבע להיפגש בתל אביב עם האשה שהכיר באינטרנט, אך באותו בוקר היא צלצלה ושינתה את מקום הפגישה לתחנה המרכזית בירושלים. שם הוא עלה למכוניתה והיא פנתה לכיוון רמאללה.
כשהגיעו לפאתי רמאללה הבין אופיר שהוא נמצא באירוע טרור וביקש לרדת מהרכב, אולם ללא הצלחה. בכניסה לרמאללה נעצר הרכב ליד קבוצת מחבלים, אופיר שהיה מלא פחדים וחששות סירב לרדת מהרכב, וכשהוא עדיין חגור בחגורת הבטיחות ירו בו המחבלים למוות.
כשאופיר אחר לחזור הביתה, דבר מאד לא אופייני, התקשרה אמו לחברים ולמכרים ואחר-כך למשטרה. כשהחלו בבדיקת המחשב התחילו להבין מה קרה, אך רק למחרת בערב נודעו למשפחה פרטי האסון.

 


מונצחים:

אופיר רחום

הנח פרח על ההנצחה »
  1. יהיה זכרו ברוך
    11/01/2008  מרים  
  2. יהי זכרו ברוך
    11/01/2008  eitan hartman  
  3. תנצב"ה
    23/01/2008  אהובה